Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z września 1, 2011

Wywiad z Katarzyną Michalak

  Od jakiegoś czasu pisałem o tym, że wprowadzę nową metodę udzielania wywiadów na odległość. Dzisiaj zamieszczam pierwszą rozmowę poprzez gadu - gadu z ulubiona pisarką wielu czytelniczek. Autorka "Poczekajki" i innych bestselerów pisze o sobie i o swoim życiu. Zapraszam serdecznie.

Piter Murphy
21:23:19
Witaj Kasiu. Niezmiernie się cieszę, że zgodziłaś się na rozmowę na gg, otwierasz nowy etap w moich rozmowach z pisarzami. Katarzyna Michalak, czyli matka i pisarka. Jak można to pogodzić?
Kasia MICHALAK
21:23:36
Dobry wieczór, Piotrze, dobry wieczór wszystkim.
21:25:09
Piszę w nocy, gdy dziecko śpi, ale... kiedy w takim razie śpię? Rano, gdy normalny człowiek idzie do pracy, a dziecko zostaje z nianią, moje dziecko też zostaje z nianią, tylko ja idę spać. Zupełnie mam dzień z nocą poprzestawiany. Na szczęście tak intensywnie jak teraz pracuję, co parę miesięcy.
Piter Murphy
21:25:42
Piszesz każdej nocy? Masz jakiś rytuał z tym związany jak kawa, muzyka?
Kasia MICHALAK
21:30:11
Tak jak …

Debiuty

Już za paręnaście godzin w tym miejscu ukaże się mój wywiad ze znakomitą  pisarką Katarzyną Michalak. Tym samym  otwieram cykliczne spotkania z pisarzami, które tym razem będą się odbywały w piątki. Również wprowadzam pewne zmiany w formach naszych rozmów. Ale tutaj ostatnie słowo zostawiam pisarzowi.    Dzisiaj dowiedziałem się że mój znajomy wydał swój debiutancki tomik poezji. Bardzo mnie to cieszy, gdyż uważam że ma duży talent.  Cieszę się że się na to zdecydował. Dla zainteresowanych bezpłatne fragmenty jego twórczości można pobrać w tym miejscu.  Sam "Młynek kawowy" z wykształcenia jest matematykiem.   Również powoli dobiega korekta mojej  książki, co mnie niezmiernie cieszy. Najdalej w poniedziałek prześlę utwór do Wydawnictwa. Cieszę się że tyle osób na blogu deklaruje chęć przeczytania tego co napisałem, mimo że będzie to w formie ebooka. Mam nadzieję że komuś się to spodoba. Jeżeli wszystko ułoży się po mojej myśli, to za tydzień moja książka będzie w księgarnia…

"Czas w dom zaklęty" - Katarzyna Enerlich

Gdy sięgam po każdą kolejną książkę Katarzyny Enerlich jestem przekonany, że czeka mnie wielka uczta słowa pisanego. Do tej pory nie było inaczej, ale ta książka zaskoczyła mnie jeszcze bardziej niż inne i bardzo się podoba. Autorka opisuję pewną historię Rut i jej matki, ich alienacji w lokalnym środowisku. Pięknie pisze o miłości, nienawiści i wybaczaniu. Autorka pisze bardzo emocjonalnie, nie sposób przy jej książkach być obojętnym. Osobiście tę książkę odbieram wyjątkowo może ze względu na poruszaną tematykę. Pisarka ma sztukę pisania o ważnych sprawach w sposób malowniczy, plastyczny. Książka mnie zaskoczyła, szczególnie faktem, że chłopak Ruty był byłym księdzem, który zresztą po pewnych okolicznościach wraca do kapłaństwa. Katarzyna Enerlih znowu wpasowuje się w mentalność ludzi, ich codzienność, pokazuje, co nas dzieli, a co zbliża.  Ukazuje hipokryzję, podziały. Znowu mamy trochę tajemnic i przemieszczenia czasów. W książce jest parę wątków, które tworzą spójną całość. Dosk…