O pewnej noblistce i kocie

Znajomi umieszczają tego linka na FB. Nie można przejść obojętnie...
Mnie Wisława Szymborska obojętną nie była...


7 komentarzy:

 1. według mnie tą poetkę najlepiej określają dwa słowa: utalentowana i skromna, takich ludzi się nie zapomina... przepiękny wiersz, jeden z moich ulubionych

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny wiersz. Podobno napisany przez Szymborską po odejściu Filipowicza. Miała taki dar pisania o śmierci, że aż dreszcz przechodzi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny wiersz. Twórczość poetki towarzyszyła mi od najmłodszych lat mojego życia. Ciężko pogodzić się z jej śmiercią. Z tym, że już nigdy nic nie napisze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piekny wiersz wstrzasajaco wzruszajacy, rowniez wspaniale dobrana muzyka. Juz po raz drugi zajrzalam tu by to obejrzec. Zal, zal tylko i smutek pozostaje w sercu po odejsciu pani Wislawy. Jak to dobrze, ze sa jej wiersze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny wiersz i piękny filmik, aż łzy w oczach stają. Odeszła wielka Polka :/,

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie wiadomość o jej śmierci dopadła podczas ferii w Anglii i na jakiś czas całkiem je 'spsuła'. Była to (i jest) bardzo smutna wiadomość, odeszła wielka poetka i wielki człowiek. Należała i należeć będzie do moich ulubionych polskich poetów. Niemal każdym wierszem trafia prosto w serce. Genialna, po prostu genialna, a do tego taka skromna!
  Jedyne pocieszenie to chyba tylko te, że odeszła we śnie...

  OdpowiedzUsuń
 7. Pieknie to ktoś zrobił, muzyka świetna a te słowa...

  OdpowiedzUsuń

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Alan Gibbons - "Hate"

  "Hate" to kolejna książka, niezbyt obszerna, o której tak naprawdę można napisać zupełnie niewiele i aż niewiele. Autor zazna...