czwartek, 9 lutego 2012

Pogrzeb Szymborskiej

ogrzeb Szymborskiej Konia z rzędem temu, kto wie, jakie zmiany nastąpiły dnia dzisiejszego na portalu "na kanapie". Otóż, od dnia dzisiejszego można słuchać obszerne fragmenty audiobooków. Wszedłem i posłuchałem. Ponad dwudziestominutowe fragmenty wystarczają, aby się przekonać co do ewentualnego zakupu całości. Dla mnie to doskonały pomysł. Sam posiadam kilka audiobooków, przy których najzwyczajniej w świecie zasypiam.  Zdecydowanie wolę czytać, niż słuchać. Ale zdarzają się wyjątki. Zainteresował mnie jeden audiobook. Nawet przy nim nie zasnąłem. Rozważam jego zakup. 

  Dzisiaj pogrzeb Wisławy Szymborskiej. Celowo nie oglądam transmisji pożegnania. Żegnam ją na swój sposób. Jak większość ludzi. Przecież pozostaje w swoich wierszach, zostaje zaklęta w słowach na kartach historii i książek. Umarło jej ciało, ale tylko ciało. Obiecałem sobie dzisiaj, że zakupię parę tomów jej wierszy i będę je codziennie czytywał. Może paru nauczę się na pamięć, jak to miało miejsce z wierszami ks. Twardowskiego?


Prześlij komentarz

Zapowiedz ksiązki

Dzisiaj zapowiedź książki, która ukaże się 28 lutego. „Unf*uck Yourself. Napraw sie” to bestsellerowa książka Gary’ego Johna Bishopa, znaneg...