czwartek, 24 stycznia 2013

" Po pogrzebie" - Agatha Christie

 Niekwestionowaną królowa kryminałów jest Agatha Christie. Od młodych rozczytywałem się w jej książkach, budując swoją wyobraźnię i wrażliwość. Kiedy otrzymałem propozycję wysłuchania jednej z książek kultowej pisarki w wersji audio nie zastanawiałem się ani chwili. Do czytania został wybrany znany lektor Maciej Słota. To było doskonały wybór. 
 "Po pogrzebie" to pozycja w której akcja nie rozpoczyna się od morderstwa, ale od pogrzebu Richarda Abernethie. Richard umiera nagle, nikt się nie spodziewa jego śmierci, co w końcu doprowadza go podejrzeń o morderstwo. Do posiadłości Enderby Hall zjeżdżają członkowie rodziny. Każdy z nich zdaje sobie sprawę, że zmarły dysponował olbrzymi majątkiem i każdy liczy na to, że w spadku został uwzględniony w szczodry sposób. Czytanie ostatniej woli zmarłego będzie dla nich nie lada zaskoczeniem. Czy popełniono morderstwo? A może jeszcze ktoś zostaje zamordowany w tajemniczych okolicznościach? Na scenę wkracza detektyw Herkules Poirot. Poznajemy nowe fakty, autorka jak to u niej bywa zaskakuje i nie pozwala nam na oderwanie się od "tekstu". Nawet jeżeli jesteśmy pewni trakcie słuchania że idziemy dobrym tropem, szybko się rozczarowujemy. Agatha Christie buduje napięcie i doskonale stosuje suspens. Każda jej powieść jest inna, nieprzewidywalna. "Po pogrzebie" to napisana pięknym stylem książka, a w wersji audiobooka zyskuje na wartości, dzięki interpretacji lektora, który doskonale wczuł się w historię. Serdecznie polecam nie tylko miłośnikom pisarki. 

Za możliwość wysłuchania dziękujęWydawnictwu
Prześlij komentarz

Zapowiedz ksiązki

Dzisiaj zapowiedź książki, która ukaże się 28 lutego. „Unf*uck Yourself. Napraw sie” to bestsellerowa książka Gary’ego Johna Bishopa, znaneg...