poniedziałek, 21 stycznia 2013

"Przez burze ognia" - Veronica Rossi

  Fantasty, to gatunek po który sięgam niezwykle rzadko. Po nieudanej przygodzie jakiś czas temu  z Amandą Hocking przestałem czytać literaturę tego typu. Zawsze uważałem, że tego typu książki są nudne. Wydziwiane światy i sztuczne postacie sa dla dzieci. Kiedy jednak otrzymałem list z Wydawnictwa Otwarte po namyśle postanowiłem sięgnąć po tę książkę. Przekonało mnie chyba to, że prawa do niej sprzedano do 25 krajów, a HBO szykuje jej ekranizację.Zwyciężyła ciekawość.

  Czym jest ta powieść? Trudno to jednoznacznie określić. Świat jest pogrążony w chaosie. Główni bohaterowie - Aria i Perry są naturalnymi wrogami, ale to się zmienia. Nie będę opisywał fabuły, gdyż o niej można przeczytać w opisach książki. Autorka zaskoczyła mnie postaciami i światem, jaki wykreowała na kartach książki. Doskonale trafiła w moją wyobraźnię, bombardując mnie perypetiami bohaterów, postaciami drugoplanowymi i samą historią. To książka przeznaczona dla młodzieży, ale ja sam doskonale się bawiłem. Lektura mnie wciągnęła do tego stopnia, ze zarywałem noce. A to raczej mi się nie zdarza.

  To powieść o trudnym uczuciu, o wyborach i tęsknocie za bliskimi. Autorce nie są obce takie tematy jak odwaga i miłość. Każdy rozdział jest napisany precyzyjnie, doskonale pobudza wyobraźnię i nie pozwala zbyt szybko o sobie zapomnieć. Z niecierpliwością czekam na dalsze losy Arii i Perry'ego. W moich oczach powieść zasługuje na miano bestselleru, którą się stała. Nie znam się na fantastyce, ale ta książka zachęciła mnie do tego, abym bardziej przychylnym wzrokiem spoglądać na ten dział literatury.


Za egzemplarz dziękuję


Prześlij komentarz

Remigiusz Mróz - "Zaginięcie"

 Z książkami Remigiusza Mroza mam problem. Jedna jest w moich oczach wybitna, a kolejna słaba. Według mnie "Zaginięcie" jest cz...