"Szkodliwy pakiet cnót" - Mariola Zaczyńska

 • Wydawnictwo: Prószyński
 • Wymiary: 125 x 195 x 28
 • Wydanie: 1
 • Oprawa: broszurowa
 • Ilość stron: 448
 • Rok wydania: 2013
 • ISBN: 978-83-7839-454-9


 Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem przeczytania czegokolwiek autorstwa Marioli Zaczyńskiej. W końcu otrzymałem takową możliwość i w moje ręce wpadł najnowszy utwór autorki. Mariola Zaczyńska jest uznaną pisarką i dziennikarką, pedagog i filolog, kobieta która jest w nieustannym ruchu. Dama o sobie mówi "dociekliwa i pyskata, staje zawsze w obronie słabszych. Jako miłośniczka zwierząt – walczy o ich prawa i opiekuje się gromadą przygarniętych psów. Jako brunetka z krwi i kości – temperamentna. Jako przyjaciółka – lojalna na zabój."

 "Szkodliwy pakiet cnót" to ciekawie skonstruowana historia o dziewczynie, która traci silną pozycję jako dziennikarka i zostaje wysłana do Siedlec, aby tam przygotować reportaż  z tygodnia mody. Temat mija się z jej zainteresowaniami, sama ten wyjazd traktuje jako jedną wielką pomyłkę, ale gdy przybywa na miejsce widzi że jednak może odzyskać dawną pozycję. Tak jej się wydaje. Okazuje się, że na miejscu wybiegu dla modelek wykopano kości. A to przecież przeszkoda dla tygodnia mody, a może również dla niektórych uczestników którzy skrywają wielkie tajemnice. Kolejne prośby i próby wyjaśnień spełzają na panewce.

 Autorka ciekawie pokazuje zależności, budując klimaty które można doskonale odnieść do rzeczywistości i życia w show biznesie. genialne stworzone postacie są wyraziste i barwne, czytelnik bez problemu wchodzi w uczucia postaci i autorka szybko przejmuje kontrole nad czytelnikiem, kierując jego emocjami. A w tej książce dzieje się wiele. To wielowarstwowa powieść, na którą można patrzeć pod różnymi kątami. Dodatkowo wrodzony humor autorki jest tutaj w znaczny sposób uwidoczniony, oraz dystans do bohaterów. Trudno powiedzieć, aby był to klasyczny kryminał. Przy tej książce bawiłem się doskonale. Świetna lektura na wieczór dla każdego, kto ma ochotę sięgnąć po coś lekkiego i przy czym chce odpocząć.

Moja ocena 4/6

 Za e-booka dziękuję Wydawnictwu


6 komentarzy:

 1. Zastanawiałam się nad tą powieścią, ale w końcu z niej zrezygnowałam na rzecz innej książki. Mam jednak nadzieje, ze może będzie jeszcze okazja, aby poznać ,,Szkodliwy pakiet cnót".

  OdpowiedzUsuń
 2. O to zdecydowanie coś dla mnie :)lubię tego typu literaturę - będę się za nią rozglądać

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam poprzednie książki tej autorki ("Goniąc króliczka", "Jak to robią twardzielki")- przyjemnie się bawiłam, więc nie mam nic przeciwko kolejnym publikacjom i jak się nadarzy okazja, czemu nie,chętnie przeczytam.
  A w jakimś wywiadzie z panią Mariolą, czytałam, że próbowała napisać "poważny" kryminał, ale bez humoru nijak nie nie wychodziło ;-) Może i lepiej ;-D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tak jak Agnesto, czytałam obie ksiązki autorki i ubawiły mnie ,dlatego nie oprę się i kupię "Szkodliwy pakiet cnót"

  OdpowiedzUsuń
 5. cóż nie miałam jeszcze okazji poznać się z twórczością tej pani, a ta książka może być świetnym pretekstem
  będę tu zaglądała często, bo to interesujący blog, aż stwierdzę, że dodaję do obserwowanych lub nie:)
  pozdrawiam serdecznie
  i zapraszam w wolnej chwili do mnie

  OdpowiedzUsuń
 6. Recenzja mnie zachęciła, wezmę pod uwagę tą książkę

  OdpowiedzUsuń

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Luanne Rice - "Ostatni dzień"

    Sięgając po "Ostatni dzień" miałem wielki apetyty na coś wyjątkowego i coś wciągającego. Od pewnego czasu moje oczekiwania czy...