czwartek, 12 grudnia 2013

"Dżwięki kolorów" & "Księzyc zapomniał" - Jimmy Liao


 W moje dłonie trafiły dwie niezwykłe ksiązki. Pierwotnie sądziłem, że to ksiązki przeznaczone dla najmłodszych, ale szybko zrozumiałem że treści w nich zawarte są przeznaczone dla każdego, szczególnie dorosłego czytelnika. 

 Jimmy Liao zabiera mnie w metafizyczne podróże, krótkie w słowach, bardzo bogate w obrazy. Mamy tutaj pieknie wykonane rysunki. Nie wiem, co w nich jest magicznego, ale zakochałem się w tych obrazkach i krótkich spacerach literackich.

  Czytając dwie historie miałem wrażenie, że płynę przez swoje życie i wchodzę do rejonów, o których prawie zapomniałem. Powrót do dzieciństwa, widziany z perspektywy dorosłego człowieka.

 
 Dziwnie na mnie zadziałały te historie. Przyniosły spokój, relaks i refleksję nad każdym dniem. To poezja , proza, obrazy z życia i odkrywanie nowych granic. Dziwne to ksiązki, ale jakże zapadajace w pamięć. Po raz pierwszy spotkałem się z takową formą przekazu, tak dogłębną i głęboko trafiającą do mojego serca.


Prześlij komentarz

Marta Grzebuła - "Dziedzictwo umarłych"

 Autorkę znam od lat i w dużej mierze jej twórczość. Na co dzień pracuje jako pielęgniarka. Niezwykle empatyczna, daje upust swoim emocjo...