sobota, 2 marca 2013

"Spacer po Paryżu" - Pas Paschali, Brian Robinson

 Kto nie kocha Paryża? Ręka w górę. Przez wielu ludzi to miasto jest zaliczane do najpiękniejszych dla świecie. Przyznam się bez bicia, że miałem problem z wyborem przewodnika i sięgnąłem po najtańszy. W pełni zaspokoił moją ciekawość i z pewnością wskaże miejsca, które będę chciał odwiedzić w okresie wakacyjnym. Przewodnik wydany przez National Geographic zawiera dziesiątki miejsc z dokładnymi opisami. Został podzielony na trzy części " Lotem błyskawicy", " części Paryża", oraz "Wskazówki dla podróżnych" zadowoli każdego. Czytając popłynąłem wraz z przewodnikami, którzy opisują barwnie każde miejsce. Nie miałem pojęcia, że to miasto ma tyle ciekawych miejsc wartych zwiedzenia. Do tej pory byłem laikiem w kwestiach Paryża, ale to się zmienia. Czekam na lato i moment, kiedy moja noga stanie na paryskim lotnisku. Nie mogę się już doczekać.

Nowa powieść

Drodzy czytelnicy

  Swój czas dzielę na pracę, a w wolnym czasie na czytanie i na pisanie. Ostatnimi czasy w moim życiu pojawiło się światełko w tunelu i jest szansa na to, że moja nowa powieść ujrzy światełko w tunelu na zachodzie. Znowu przekonuję się, że wiara czyni cuda. Bardzo pragnę wydać w Stanach Zjednoczonych. Niestety, znam również zachodnią mentalność, a moja powieść jest skierowana dla rodaków i myślę, że tylko Ci potrafią ją zrozumieć. Dlatego pisze od początku, kierując się zachodnimi trendami. Przeczytałem wiele książek amerykańskich autorów. Wiem, że aby mieć szansę na zainteresowanie muszę zbliżyć się do zachodniego myślenia i odbioru. Oczywiście część akcji dzieje się w Polsce, ale zaczyna się w Stanach Zjednoczonych w Maine. Dlatego też mój agent otrzyma powieść napisaną zupełnie od początku. Niedawno ukończyłem kurs kreatywnego pisania i tam otrzymałem wiele cennych rad na temat pisania, które mi pomogą w tym niełatwym rzemiośle. Ciesze się, że pojawiła się szansa i zrobię wiele, aby ją wykorzystać.

Ray Kroc - "Prawdziwa historia McDonald’s. Wspomnienia założyciela"

Raymond Albert "Ray" Kroc – amerykański biznesmen czeskiego pochodzenia. Założyciel McDonald's Corporation, która powstała...