Przejdź do głównej zawartości

"Umarli nie kłamią" - J. T. ElisonBrawo dla Wydawnictwa Harleqin za koleją świetną książkę. „Umarli nie kłamią” to kawałek literatury, która zaspokoi wybredne gusta najbardziej wymagających czytelników.

T. Ellison  Jest absolwentką Randolph-Macon Woman's College, tytuł magistra uzyskała w  George Washington University. Pracowała w Białym Domu i Departamencie Handlu przed przejściem do sektora prywatnego. Jako analityk finansowy i dyrektor marketingu, pracowała w sektorze obrony i dziale badań przestrzeni kosmicznej. Po przeniesieniu się do Nashville, Ellison rozpoczęła prace, które pozwoliły Jej poszerzać swoją pasję, jaką była kryminalistyka. Pracowała z Nashville Metro Police Department, FBI i innych organizacjach ścigających przestępców. Te doświadczenia gwarantowały przenosiła wprost do swoich powieści. Ellison jest członkiem wielu organizacji literackich, w tym International Thriller Writers, Mystery Writers of America, Romance Writers of America and Sisters in Crime. Mieszka w Nashville z mężem i kotem.

 Taylor Jackson pracuje jako detektyw w wydziale zabójstw w policji w Nashville. Spotkanie z seryjnym mordercą o pseudonimie ,,Naśladowca’’ zakończyło się postrzałem, oraz traumą i utratą mowy. Taylor ma siłę, aby walczyć o przyjście do równowagi psychicznej i fizycznej. Jej przyjaciele patrzą bezradnie na jej walkę, oraz siły, które traci z każdym dniem. Nocne koszmary ją wycieńczają.  Po długich namowach postanawia przyjąć ofertę od swojego dobrego przyjaciela Memphisa Highsmythe’a. Wyjeżdża do malowniczego i tajemniczego zamku znajdującego się na odludziu w Szkocji. Nie pomagają jawne protesty narzeczonego i przyjaciółki. W zamku w samotności nie ma nic ciekawego do roboty. Jednego dnia znudzona czyta dokumenty, które wzbudzają w niej pewne podejrzenia. Pewne znaki wskazują, że jej przyjaciel nie jest bez skazy. Wszystko wskazuje na fakt, że jego żona i syn zostali zamordowani. Taylor musi podjąć ryzykowną grę, a przegrana może oznaczać dla niej jedno – śmierć. 

 To dokładnie moje klimaty. Takie książki lubię. Są emocje, jest napięcie na każdej stronie, jest obgryzanie paznokci. Do tego dokładne opisy i ciekawe dialogi. Rzadko czytam kryminały, ale napisane na tak wysokim poziomie są jak najbardziej w centrum mojego zainteresowania. Książka jest dopracowana w każdym calu. Nie można się nudzić przy tej lekturze. Trudno jest się od niej oderwać i powrócić do codziennych obowiązków. Wielbiciele kryminałów nie będą zawiedzeni. Wręcz przeciwnie. Jestem przekonany, że ta lektura uplasuje się wysoko w rankingach ulubionych książek. Ja z przyjemnością sięgnę po kolejne książki autorki, która zachwyciła mnie swoim piórem.
Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Maciej Szaciłło, Karolina Szaciłło -"DETOKSY czyli jak oczyścić swój organizm dla zdrowia i urody"

W naszym kraju trawa od kilku lat moda na zdrowe odżywanie.  Kolejne książki traktujące o tym, co dobre dla naszego organizmu, wyrastają niczym grzyby po deszczu. Niestety, ich jakość jest różna. Często firmowane nazwiskami celebrytów mają niewiele wspólnego z tematyką.  Czym różni się ta pozycja od innych? Doskonałym podejściem do czytelnika, które jest wykazane w wyczerpaniu tematów dotyczących oczyszczania organizmu. Sama detoksykacja to mniej stresu, spokojny sen, mniej kilogramów, więcej energii i poprawienie wyglądu.   Ta książka jest wyjątkowa z kilku przyczyn, o których postaram się napisać. Po pierwsze jest napisana przez ludzi, znających się na odżywianiu. Autorzy opisują metody, które pomagają nam powrócić do pełnej równowagi zdrowotnej, dzieląc książkę na rozdział o przygotowaniu się do detoksu,  a następnie mamy detoks ajuwerdyjski oraz detoks krzemowy, chiński, w "płynie", chlorofilowy, owocowy, oraz kuracje osuszającą i zwiększającą odporność. Brzmi nieznajomo…

Jarosław Sokół - "Awiatorzy. Opowieść o polskkich lotnikach"

Niewiele brakowało, a nie przeczytałbym tej książki. Z góry stwierdziłem, że tematyka jak dla mnie jest mało interesująca. A jednak pod namową i układem o ewentualnym  oddaniu książki osobie trzeciej w razie "męki przy czytaniu". 
 Przyznaję się bez bicia. Nie czytałem "Czasu honoru" i nie widziałem serialu. Literatura wojenna to zupełnie nie moja bajka. A jednak sięgnąłem po "Awiatorów". 
 Tytułowi awiatorzy to ludzie, których pasją jest lotnictwo, którzy żyją w czasie wojny i są gotowi oddać życie w żelaznych ptakach. Jarosław Sokół zaskoczył mnie niezwykle, przykuwając moją uwagę szczegółami, które są niezwykle istotne w tych opowieściach. W "Awiatorach" wybiera postacie  czasami skrajnie nieodpowiedzialne, tchórzliwe, a przez to przekonuje mnie do nich. Mam dosyć czytania o tych, którzy byli gotowi oddać życie za ojczyznę. A co z pozostałymi? Sokół odkrywa w swoich opowieściach elementy często przemilczane i wstydliwe. Można to uznać za wy…

Jonas Winner - "Cela"

Jestem w wielkim szoku. Nie przesadzam... Takie książki powinny mieć na okładce ostrzeżenie w rodzaju "DLA LUDZI O MOCNYCH NERWACH". Przeczytałem i odetchnąłem z ulgą. Czy jest coś gorszego, kiedy książka przeraża, a jednocześnie nie sposób jej odłożyć? Cela jest thrillerem psychologicznym, napisanym z perspektywy jedenastoletniego chłopca. I to jest przerażające.

Wszystko zaczyna się niewinnie. Rodzina przenosi się z Londynu do Berlina, gdzie żona dostała angaż w jednej z oper. Nowym domem jest stary dom z ogrodem. Jak się okazuje, w domu czyha wiele nieodkrytych zakamarków, jak chociażby podziemny tunel. To tam w schronie przeciwlotniczym Sammy dokonuje odkrycia, które nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Jego dziecięca dusza zostaje atakowana koszmarami. Dorośli nie wierzą jemu i w jego historię, nawet Policja podchodzi do tego sceptycznie. Kiedy wychodzą na jaw kolejne rodzinne tajemnice, chłopiec nie potrafi już normalnie funkcjonować. Terapia przynosi m…