czwartek, 8 maja 2014

Dmitrij Głuchovsky w Polsce.

21 maja na rynku polskim ukaże się zaskakująca książka "Witajcie w Rosji" Dmitrija Głuchovsky'ego dziennikarza, autora międzynarodowego bestsellera "Metro 2033".
Czy w związku z tym wydaniem byłaby możliwość poinformowania Pana czytelników o tej książce? W zał. przesyłam news. Pod linkiem znajduje się okładka książki
http://1drv.ms/1mxUYc9

Autor odwiedzi także Polskę. W dniu 28 maja będzie miał spotkanie z czytelnikami w warszawskim Empiku.

Głuchovski znany jest z liberalnych, demokratyczny i antyputinowskich poglądów. Jako dziennikarz pracował m.in. dla Euronews TV, Deutche Welle i Russia Today. Wyrazem jego przekonań jest między innymi ten zbiór satyrycznych opowiadań. "Witajcie w Rosji". W Polsce ukaże się już 21 maja. Książka w krzywym zwierciadle przedstawia wiele aspektów rosyjskiej rzeczywistości, od problemów na szczytach władzy po życie szarego obywatela Federacji Rosyjskiej.

"Witajcie w Rosji " to być może pierwsza od wielu lat próba uczciwego opowiedzenia o Rosji widzianej oczami nowego pokolenia. Prowokacja. W kilkunastu błyskotliwych opowiadaniach Głuchovsky wprawną ręką kreśli alegoryczny portret swojej ojczyzny: państwa, w którym korupcja sięga najwyższych władz, kraju rządzonego przez oligarchów i podporządkowanego ich interesom. To iście wybuchowa mieszanka. Fikcja miesza się tu z rzeczywistością, satyra i ironia sprawiają, że czytelnik nie wie czy śmiać się, czy płakać.

Dmitrij Głuchovsky to rosyjski pisarz, dziennikarz i felietonista. Należy do młodego pokolenia rosyjskich literatów krytycznie oceniających politykę swojego kraju i wzywającego do jej pełnej demokratyzacji. Największy rozgłos przyniosła mu postapokaliptyczna powieść Metro 2033. Prawa do tej powieści zostały sprzedane do ponad 30 krajów, w oparciu o jej fabułę powstały dwie gry komputerowe, planowana jest również jej hollywoodzka ekranizacja. Tylko w Polsce nakład tej powieści przekroczył 100 tysięcy egzemplarzy.


Prześlij komentarz

B. A. Paris - "Na skraju załamania"

  Czekałem na tę książkę z niecierpliwością, gdyż autorka zachwyciła mnie w "Za zamkniętymi drzwiami".  Tym razem poznajemy Cas...