Jak jest w tym przypadku? Zacznę od tego, że autorem jest wybitny specjalista, pracownik wydziału Psychologii Virginia Tech, profesor Wydziału Psychiatrii w Harvard Medical School. Autor ma wielkie doświadczenie w pracy z rodzinami, ośrodkami terapeutycznymi i schroniskami dla nieletnich. Trudno jest o lepszy autorytet, który przekazuje nam nowe, świeże spojrzenie na komunikację na lini - dorosły dziecko. Książka zawiera dwanaście rozdziałów, a każdy jest poświęcony innemu problemowi. Na końcu książki znajdujemy "Załącznik. Analiza trudności i nierozwiązywanych problemów".,
Czym się różni ten poradnik od innych? Autor posiłkuje się konkretnymi przykładami, pozwalając na analizowanie sytuacji, wchodząc w problem i zgłębia go dogłębnie. Udowadnia, że do rozwiązywania problemu potrzebna jest dobra wola dwóch stron.
Jako pedagog praktykujący przez wiele lat w świetlicy socjoterapeutycznej nauczyłem komunikować się z tak zwaną "trudną młodzieżą", ale z pewnością gdybym przeczytał tę książkę kilkanaście lat wcześniej, pewnie bym zaoszczędził sobie wielu stresów. Dr Greene napisał poradnik niezwykle przystępnym językiem , a podane przykłady idealnie pasują do tego, co widujemy w naszych otoczeniach. Problemy nastolatków są takie same bez względu na płeć, szerokość geograficzną i status społeczny. Idealna książka dla pragnących zrozumieć swoje dziecko rodziców, dla wychowawców, pedagogów i studentów psychologii i pedagogiki.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.