czwartek, 11 czerwca 2015

Michele Phoenix - "Popękane miejsca"

Kolejna książka Wydawnictwa Św. Wojciech z serii "Rodzinne sekrety".  Nie trzeba być psychologiem, aby mieć wiedzę na temat wpływu dzieciństwa na życie człowieka dorosłego. A co się dzieje, kiedy dzieci doświadczają przemocy werbalnej i niewerbalnej? Można z tym żyć?

 Poznajemy Shelby która postanawia zmienić swoje życie i zacząć wszystko od nowa. W tym celu wyjeżdża do Niemiec, gdzie angażuje się w pracę nauczycielki i prowadzenia teatrzyku. Towarzyszy jej czteroletnia dziewczynka, która jest córką jej zmarłego ojca. Nic nie jest proste, a z pewnością sytuacja, która przerasta kobietę. Czy pojawi się ktoś, kto wyciągnie pomocną dłoń?

 Ciekawa fabuła i dialogi. Autorka sięgnęła po bardzo trudny temat, tworząc powieść kilku wątkową, ale na szczęście broni się w swoich tekstach. Pisarka zdobyła się na pomieszanie zdarzeń, wtrącając co jakiś czas traumatyczne sceny z życia młodej kobiety. 

 Kolejna powieść pokazująca siłę przebaczenia i miłości, która wszystko zwycięża. Pisarka pokazuje że nic nie jest łatwe, ale tak naprawdę każdy z nas ma szanse na wybaczenie sobie, a potem innym. Czasami potrzeba komuś zaufać wbrew własnym przekonaniom. Piękna historia, którą czyta się szybko. Dodatkowym atutem jest powolne oswajanie czytelnika z kolejnymi epizodami z życia. "Popękane miejsca" to piękna opowieść o ważnych sprawach. Polecam.
Prześlij komentarz

Zapowiedz ksiązki

Dzisiaj zapowiedź książki, która ukaże się 28 lutego. „Unf*uck Yourself. Napraw sie” to bestsellerowa książka Gary’ego Johna Bishopa, znaneg...