środa, 11 maja 2016

Joe Wicks - "Lean in 15 [Szczupli w 15 minut]"

 Na rynku jest mnóstwo książek traktujących o zdrowym żywieniu, które ma nie tylko zapewnić nam zdrowie, ale także smukłą sylwetkę. 

 Autor proponuje 100 potraw, które w odpowiednich kompozycjach, połączonych z niezbyt forsownymi ćwiczeniami zapewni nam niezwykłą metamorfozę ciała i ducha. Wicks proponuje potrawy o obniżonej zawartości węglowodanów, oraz posiłki na zapotrzebowanie na węglowodany po wzmożonym wysiłku. 

Podoba mi się rozkład książki. Każda potrawa jest dokładnie sfotografowana, a przepis dokładnie opisany. Diety nie działają? Joe Wicks tłumaczy powody, dlaczego tak się dzieje. Stawia na proste i szybkie w przyrządzaniu potrawy. Pokazuje, że jeść zdrowo nie oznacza jeść niesmacznie. Wręcz przeciwnie. Przepisy Wiksa to prawdziwe kulinarne dzieła, działające na wzrok i podniebienie. 

 W drugiej części książki proponuje zestaw ćwiczeń. Ważne jest, że mogą je wykorzystać osoby bez formy. Są na tyle proste, aby osoba ćwicząca nie zniechęciła się, ale szybko widziała efekty. A na końcu metamorfozy osób, jakie skorzystały z porad autora. 
Czego trzeba więcej, kiedy walczymy o zdrowie i wygląd? 
Jak dla mnie to REWELACJA. Polecam serdecznie.
Prześlij komentarz

Remigiusz Mróz - "Zaginięcie"

 Z książkami Remigiusza Mroza mam problem. Jedna jest w moich oczach wybitna, a kolejna słaba. Według mnie "Zaginięcie" jest cz...