poniedziałek, 24 lipca 2017

Lisa Scottoline - Czekam na ciebie"

Moja ulubiona autorka jak zwykle nie zawiodła mnie w swojej opowieści. Książka wybrana w czytniku przez przypadek, sugerowałem się nazwiskiem. Tym razem poznajemy małżeństwo, które nie może mieć dzieci i decyduje się skorzystać z banku nasienia.  Każdy dawca przechodzi staranny proces weryfikacji, co pomaga w pozyskiwaniu zdrowego i wartościowego nasienia.Christine i Marcus  decydują się na studenta medycyny.
Jakiś czas potem, kiedy kobieta jest w ciąży, dostrzega w wiadomościach człowieka oskarżonego o morderstwa pielęgniarek, łudząco podobnego do ich dawcy spermy. Niestety, nie potwierdza tego bank spermy, ani żadna inna droga, obwarowane klauzurami bezpieczeństwa. Potwierdzenie lub zaprzeczenie dotyczące osoby staje się ich obsesją. Marcus decyduje się na kroki prawne, ale to zaczyna mieć wpływ na ich małżeństwo.

 Lisa Scottoline napisała powieść niezwykłą, trzymająca w napięciu, emocjonalną i psychologiczną. Jak zwykle u autorki, która nie obawia się trudnych tematów, często tematów tabu, poradziła sobie doskonale. Historia musiała rozegrać się w krótkim okresie, ze względu na rozwijający się płód. Pisarka nie ogranicza się tutaj tylko do jednego wątku, co stawia powieść na wyższym poziomie. Warto sięgnąć nie tylko ze względu na emocje, które wylewają się z utworu, ale także poprzez doskonałe tłumaczenie i warsztat pisarski. Polecam serdecznie.
Prześlij komentarz

Remigiusz Mróz - "Zaginięcie"

 Z książkami Remigiusza Mroza mam problem. Jedna jest w moich oczach wybitna, a kolejna słaba. Według mnie "Zaginięcie" jest cz...