Aga Lesiewicz - "Zaślepienie"

Kilka razy sprawdzałem okładkę. Tę książkę napisała rodaczka. Trudno mi było w to uwierzyć. Dlaczego? "Zaślepienie" jest utworem na niezwykle wysokim poziomie, do tego gatunkiem, który uwielbiam - thriller psychologiczny. 

 Aga Lesiewicz napisała utwór, który może być doskonałym przewodnikiem dla predysponujących do bycia pisarzami. Jej historia hipnotyzuje, elektryzuje, a język jest niezwykły  i pomysł na książkę jest świeży. Autorka udowadnia, że nie trzeba pisać wzniosłych ksiąg, aby zainteresować czytelnika treścią.
Kim jesteśmy, kiedy ktoś obserwuje nasze życie, przesyła nam odsłony z przeszłości,  z intymnych momentów, upublicznia je, gra z nami w niebezpieczną zabawę. Lesiewicz pokazuje, że nie żyjemy w bezpiecznym świecie zarówno tym realnym, jak i w cyberświecie. Ktoś obserwuje główną bohaterkę Kristin Ryder. Ktoś zna jej przeszłość, mało tego, przesuwa granice do teraźniejszości, doprowadzając ją do obłędu.  Dzieje się wiele, ale kobieta już nie wie, co jest prawdą, a co jest fikcją. Jej świat kurczy się, a wszystko co się dzieje, nawet najzwyklejsze, może być początkiem czegoś zaplanowanego.

"Zaślepienie" jest niezwykłą opowieścią o zwykłej kobiecie i jej najbliższych. Pierwsza "Odsłona" zmienia jej życie i burzy dotychczasowy względny spokój. A lepiej nie będzie. Kristin wie, że musi wiele się nauczyć, aby dotrzeć do prawdy, która jest zaskakująca i niebezpieczna.

 Lesiewicz bez wątpienia ma charyzmę do tworzenia niezwykłych opowieści. "Zaślepienie" jest opowieścią na światowym poziomie. Jest w tek książce coś, co mnie uzależniło od niej. Bez wątpienia jednym z czynników jest język, jego melodyjność i sama fabuła, w którą można uwierzyć. Obowiązkowa lektura dla fanów gatunku. Polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Katarzyna Grzegrzółka - "Odium"

 Zaintrygował mnie tytuł, oznaczający nienawiść, co przecież w tym gatunku literackim jest normalne. człowiek zabija najczęściej z powodu...