Ray Kroc - "Prawdziwa historia McDonald’s. Wspomnienia założyciela"

Raymond Albert "Ray" Kroc – amerykański biznesmen czeskiego pochodzenia. Założyciel McDonald's Corporation, która powstała po przejęciu restauracji McDonald's założonej przez braci Richarda i Maurice'a McDonaldów. Znany był jako "Hamburger King". 
Nigdy nie zastanawiałem się nad genezą powstania sieci, nad jej założycielem, czasem jej istnienia itd. Osobiście od lat nie stołuje się w tego typu restauracjach, ale z ciekawością sięgnąłem po biografię Kroca. A jest co czytać. Ile osób wie, że nazwa pochodzi od nazwiska dwóch braci. Kroc z nimi współpracował, ale ostatecznie poszedł swoją drogą.

 Kroc opisuje swoje życie, żyłkę do interesów, swoją ciężką prace i intuicja, która prawie nigdy go nie zawodziła. Historia życia założyciela McDonald’s nie była usłana różami, ale upór, ciężka praca i wiara w sukces doprowadziła go do celu. 

 Kroc jest szczery w swojej opowieści. Nie ukrywa ciemnych stron swojego biznesu, unika wybielania siebie. Przez to jest przekonujący. Autor potrafi być giętki. przystosowuje się do potrzeb rynku, słucha odbiorców i uderza tam, gdzie czuje zysk. Kroc należał do ludzi odważnych, ale również potrafiących się ugiąć. Lubił ryzyko, co jest widoczne w jego wspomnieniach. Będąc prawie bankrutem walczył dalej.  Nigdy nie poddawał się. Wierzył w "american dreams" i spełniał je. 

 Bogatszy o tę wiedzę, będę inaczej patrzył na charakterystyczne budynki. Jako zwolennik zdrowej żywności raczej nie zmienię swoich nawyków żywieniowych, mimo że każdego dnia na świecie McDonald’s odwiedza około 73 mln ludzi. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Katarzyna Grzegrzółka - "Odium"

 Zaintrygował mnie tytuł, oznaczający nienawiść, co przecież w tym gatunku literackim jest normalne. człowiek zabija najczęściej z powodu...