Maciej Kozakiewicz - "Slow jogging"


Kilka lat temu przeczytałem książkę o powolnym bieganiu autorstwa Hiroaki Tanaka oraz Magdaleny Jackowskiej i zakochałem się w tym sporcie, u nas wtedy zupełnie nieznanym, ale to się powoli (na szczęście) zmienia. 
 Slow jogging czyli powolny bieg jest niczym innym jak truchtem. Wykonujemy go w tempie 180 kroków na minutę, co sprawia, że nie nie mamy zadyszki, a przy tym stajemy się zdrowi. 
Ucieszyłem się, kiedy zobaczyłem, że została wydana kolejna książka traktująca w tym temacie i co za tym idzie, bardziej obszerna. 
  Musze przyznać, że książka jest dobrze wydana, na papierze wysokiej jakości, zawiera mnóstwo kolorowych fotografii, a na końcu znajduje się kod QR , którego zeskanowanie pomaga czytelnikowi poznać technikę biegania na podstawie filmu. Jest to pomysłowe i pomocne. 
 Co znajdziemy w książce? Składa się ona z ośmiu rozdziałów, ale nie wszystkie one skupiają się wyłącznie na aspekcie biegania. Autor prowadzi tutaj wiele osobistych wycieczek, pokazując na sobie co należy jeść i jak ćwiczyć. Mamy tutaj krótkie życiorysy osób biegających w Polsce. 
 Najlepsze jest to, że tą metodą może biegać każdy - osoba w podeszłym wieku czy też osoba z nadwagą czy kontuzjami. Tajemnica tkwi w stawianiu stopy. Mamy tutaj to wyczerpująco wyjaśnione. Uprawianie slow joggingu prowadzi do utraty zbędnych kilogramów i wielu innych korzyści. Tą metodą się nie spocisz, nie nabawisz kontuzji i nie zmęczysz. Dziwne, prawda? A jednak działa. Po przerwie wróciłem do tej metody i jestem zachwycony. Jest jeszcze coś. Jest to doskonała metoda, aby przebiec maraton. 

 Warto sięgnąć i przeczytać, gdyż ta książka jest swoistym motywatorem do tego, aby zacząć się ruszać i przestać oszukiwać się i innych, że jest wiele przeszkód. One są tylko w naszej głowie. Wystarczy 20 - 30 minut dziennie, aby szybko poczuć różnicę w zdrowiu i wyglądzie. Polecam. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Michael Yapko - "Kiedy życie boli. Zalecenia w leczeniu depresji. Startegiczna terapia krótkoterminowa"

  Wracam z książką, która zrobiła na mnie niezwykłe wrażenie, a o depresji wiem dużo nie tylko ze strony naukowej, ale z własnego doświadcze...