Ray Garton, Ed Warren i inni... - " Udręczeni. Historia prawdziwa"

 


To najlepsza książka z tej serii, jaka ukazała się w naszym kraju, Tym razem świeccy egzorcyści muszą zmierzyć się z kimś, a raczej z czymś starym i potężnym. Jest to demon, który znajduje się w domu, który znajduje się w domu, jaki wynajmują państwo Snedekerowie z dziećmi. Kiedy wprowadzają się, nie mają pojęcia, że dom wcześniej pełnił rolę..domu pogrzebowego. Nowi najemcy dowiadują się o tym fakcie podczas rekonesansu , kiedy odkrywają w piwnicy dziwne narzędzia. Z początku nic się nie dzieje, co może wzbudzić ich podejrzenia, ale wkrótce wszystko się zmienia, począwszy od przypadkowych stukotów i dziwnych zapachów.  Tym razem wezwanie demologów Woorenów na niewiele się zda. Potrzebna jest pomoc duchownego, wytypowanego przez Stolice Apostolską. Demon jest wyjątkowo potężny i agresywny.

 Przyznam, że "Udręczeni. Historia prawdziwa" wywarła na mnie ogromne wrażenie na wielu polach. Trudno jest zapomnieć o tej historii, która w końcu wydarzyła się i została udokumentowana. To kolejny dowód na to, że istnieją inne światy, a w dużym stopniu od nas zależy czy do nich wejdziemy. Zawsze należy pamiętać, że kiedy otwiera się "pewne drzwi", wtedy nie ma odwrotu. Demony istnieją, niezależnie od tego czy nie wierzymy. Warto przeczytać i wyrobić sobie własne zdanie. Polecam. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Harlan Coben - "Chłopiec z lasu"

  Uwielbiam tego autora jako czytelnik i do tej pory bardzo wysoko oceniałem jego kolejne książki, ale przy "Chłopcu z lasu" nie ...