Konrad Możdzeń - "Chodź ze mną"

 


Czasami sięgam po książki debiutantów, a tutaj przekonała mnie mnogość wysokich ocen tej książki. Do tego wydawnictwo Vesper należy do moich ulubionych, jeżeli chodzi o gatunek jakim jest horror i podobne. 

 Autor swoją opowieść osadza w malowniczym mieście, jakim jest Wrocław. Dostajemy opowieść, w której dzieje się wiele, ale niespiesznie. Czytelnik poznaje postacie, zaczyna je lubić. Środowisko lokalnych knajp, barów i podobnych przybytków, a wśród nich restaurator, który decyduje się na otwarcie kolejnej restauracji. Miejsce wydaje się  być klimatyczne, tajemnicze. Sam decyduje się na jego zakup, niewiele wiedząc o tym , co się działo tutaj wcześniej. Remont, otwarcie i ...coś jest nie tak, jak być powinno. Pracownicy zaczynają dostrzegać sami pewne dziwne zależności, których nikt nie umie racjonalnie wytłumaczyć, ale nikt się tym specjalnie nie przejmuje. 

 Autor wprowadza ciekawe połączenie przeszłości z tym, co jest aktualnie. Świetnie opisane wątki paranormalne, trudne do wyjaśnienia i psychologiczne. Zachowania postaci, ich interakcje wydają się być naturalne i nieprzerysowane. 

Przedwojenny budynek, w którym coś się znajduje, coś, czego nie ma na żadnych mapach. Niby historia, jaką znamy, ale opowiedziana  w taki sposób, że nie chce się odkładać książki. Polecam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Allie Reynolds - "Rozgrywka"

  Książka była dla mnie prezentem niespodzianką od Wydawnictwa Albatros. Przeleżała jakiś czas na półce, ale kiedy w końcu ją otworzyłem, w...