sobota, 27 sierpnia 2011

Lit-6 - Risto Isomaki

Jakiś czas temu otrzymałem przesyłkę z książkami z wydawnictwa Kojro (od Pani Bożeny) i zapomniałem na śmierć napisać o tej, jakże ciekawej pozycji. Autor jest pisarzem i dziennikarzem, który od lat zajmuje się zagadnieniami związanymi z energią jądrową oraz ociepleniem klimatu. Pracował przy wielu projektach  na rzecz krajów rozwijających się. 

  Isomaki napisał trzymający w napięciu thriller ekologiczny o tym, na czym się zna. Książka jest trochę dywagacją nad zdaniem, „co by było, gdyby ukradziono izotop litu i plutonu. Akcja opowieści ma miejsce głownie w Stanach Zjednoczonych oraz w Japonii. W książce nie m czasu na nudę. Czytając tę książkę oczami wyobraźni widziałem doskonały film, jest wręcz stworzona do ekranizacji i z pewnością skazana na wielki sukces. Czytelnik w tej książce nie ma czasu na nudę, ale ciągle coś się dzieje. Akcja toczy się wartko, a wszystko napisane w sposób inteligentny i ciekawy. To książka nie tylko dla miłośników wojny na świecie. Główne postacie są bardzo rozrysowane i można nieraz zostać zaskoczonym przez autora. W tej książce nic nie jest pewne. Komu polecam? Myślę ze głównie tym, których interesują bomby atomowe i którzy lubią czytać książki pełne napięcia i zwrotów akcji.


Za egzemplarz dziękuję Pani Bożenie z Wydawnictwa

Prześlij komentarz

Francis Scott Fitzgerald - "Wielki Gatsby"

Jedne książki zwyczajnie się czyta, inne książki się przeżywa. "Wielki Gatsby" należy do tej drugiej grupy. Arcydzieła literat...