czwartek, 23 lutego 2012

"Szybka i prosta joga" - Christina Brown

  Parę lat temu, kiedy zaczynałem swoją przygodę  z siłownią trafiłem do miejsca, w którym były prowadzone również zajęcia z jogi. Generalnie uprawiałem sporty, wydawało mi się, że jestem wysportowany. Pewnego dnia wybrałem się na zajęcia z jogi. Wtedy przekonałem się, że tak naprawdę nie jestem w formie. Ale odkryłem coś jeszcze. Tak naprawdę na te ćwiczenia chodzą ludzie w różnym wieku i przychodzi dużo mężczyzn. Od tamtej pory byłem parokrotnie uczestnikiem zajęć, a uczęszczanie na nie szybko przynosiły efekty. Dziwnie zniknął ból pleców,zmęczenie, a ja sam stałem się spokojniejszy. Wypadki losowe sprawiły, że musiałem przerwać regularne chodzenie na siłownię i w sumie przegnałem się z jogą, gdyż w czasie późniejszym zmieniłem siłownię, a tam zajęć z jogi nie ma.

 Kiedy przeczytałem, że istnieje możliwość przeczytania książki na temat jogi, nie zastanawiałem się zbyt długo. Książkę przeczytałem w dwa wieczory. Samo wydanie książki jest niezwykłe.  Zielone napisy na białym tle działają w sposób uspokajający, przynosząc ulgę zmęczonym oczom. Okładka jest na swój sposób niepowtarzalna. Okładka przedniego brzegu jest dłuższa i posiada załamania, co sprawia że książka jest elegancko zamykana i nie otwiera się przypadkowo. Po raz pierwszy spotkałem się z takim rozwiązaniem i bardzo mi się to podoba.  Autorka udowadnia że jogę może ćwiczyć naprawdę każdy, nie wspomnę o jej pozytywnym wpływie na zdrowie. Jogę możemy ćwiczyć poprawiając ogólną kondycję fizyczną i psychiczną, niwelować stres. Ćwiczyć jogę można wszędzie - w biurze przy biurku, przy komputerze, w samolocie i dziesiątkach innych miejsc. Książka zawiera dziesiątki profesjonalnie wykonanych czarno - białych zdjęć z dokładnymi opisami kolejnych asan. Polecam serdecznie każdemu, komu zależy na polepszeniu jakości swojego życia, a co za tym idzie swojego zdrowia.Polecam.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu

 
Prześlij komentarz

Zapowiedz ksiązki

Dzisiaj zapowiedź książki, która ukaże się 28 lutego. „Unf*uck Yourself. Napraw sie” to bestsellerowa książka Gary’ego Johna Bishopa, znaneg...