środa, 18 stycznia 2012

Blogerzy ksiązki piszą

 O akcji "Blogerzy książki piszą" dowiedziałem się zupełnie przypadkowo. Ale sam pomysł na napisanie opowiadania wydał mi się pomysłem godnym uwagi. Nie sposób było nie skorzystać. Mój tekst powstał w niecałą godzinę. Należę do tej starej szkoły, gdzie się pisze co szara komórka na myśl przyniesie i się to pisze. Gorzej, gdy się szybciej myśli, niż pisze. Moja szkoła (niestety) nie przewiduje czytania po sobie i poprawiania tekstów. Nie znoszę czytać utworów własnych. Szkoda, wiele na tym tracę. Ale niestety tak już mam. Wiem, że to złe przyzwyczajenie i muszę je w końcu zmienić. Chyba kiedyś się uda, mniej więcej w okolicach dziewięćdziesiątego roku życia, kiedy nie będę odpoczywał po każdym kliknięciu na klawiaturze. Tak czy inaczej, napisałem do organizatorki i zostałem przyjęty. Mój tekst "Powrót ojca" traktuje o...sami przeczytacie, jak zechcecie. 

  Gratuluję pomysłu pomysłodawczyniom. To bardzo dobra idea. Ja sam widzę, czytając Wasze recenzje że macie duży potencjał w sobie. Wielu z Was może zostać polską Jodi Picoult, albo Nicolasem Sparksem. Ale do tego trzeba jeszcze coś...wiary w swoje możliwości, odporności na krytykę i ciężkiej pracy. A nie ma nic piękniejszego, niż zobaczenie w księgarni swojej książki. Ja coś o tym wiem. Pisanie, to ciężka praca, ale kiedy otrzymuje się list w stylu..."czytając pana książkę, odnalazłam tam siebie i bardzo mi to pomogło..." ma się wrażenie spełnionego obowiązku. To najlepsza nagroda dla autora. Poniżej przesyłam linki prowadzące do "akcji". Serdecznie zapraszam do zapoznania się z nimi.

 http://krainaczytania.blox.pl/2011/12/Blogerzy-ksiazki-pisza-1.html

 http://krainaczytania.blox.pl/2011/12/Blogerzy-ksiazki-pisza-ogloszenie-2.html

 http://krainaczytania.blox.pl/2011/12/Blogerzy-Ksiazki-Pisza-8211-mamy-nowe-logo.html

 http://krainaczytania.blox.pl/2012/01/Blogerzy-Ksiazki-Pisza-patroni-medialni.html

http://krainaczytania.blox.pl/2012/01/Blogerzy-Ksiazki-Pisza-8211-spot-reklamowy.html


Prześlij komentarz

Francis Scott Fitzgerald - "Wielki Gatsby"

Jedne książki zwyczajnie się czyta, inne książki się przeżywa. "Wielki Gatsby" należy do tej drugiej grupy. Arcydzieła literat...